Grant z Fundacji Banku Zachodniego WBK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 października 2015

Z radością informujemy, że w II edycji konkursu grantowego "Tu mieszkam, tu zmieniam" prowadzonego przez Fundację Banku Zachodniego WBK otrzymaliśmy grant w wysokości 7.000 zł, przeznaczony na realizację projektu rewitalizacji ogrodu przykościelnego w Wawrzeńczycach.

Tym samym znaleźliśmy się wśród 300 organizacji z całej Polski wybranych przez jury w składzie: prezes Banku Zachodniego WBK Mateusz Morawiecki, prezes Fundacji Banku Zachodniego WBK Eliza Dzwonkiewicz, redaktor naczelny dziennika "Polska the Times" Paweł Siennicki i aktor Jakub Wesołowski.

W ramach projektu planujemy wyplantować teren ogrodu celem wyrównania go do poziomu powstałej ścieżki, następnie zamontujemy ławki parkowe, uzupełnimy nasadzenia oraz urządzimy ogród skalny na niezagospodarowanej skarpie we wschodniej części ogrodu. O bieżących postępach prac będziemy Państwa informować w biuletynie naszego Stowarzyszenia.

16 września 2015 r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca II edycję ogólnopolskiego konkursu grantowego pt. "Tu mieszkam, tu zmieniam" organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK, w trakcie której rozdane zostały pamiątkowe dyplomy i podpisano umowy grantowe ze zwycięzcami tej edycji konkursu. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała prezes Karolina Gruszczak.
Uroczystość poprowadzili prezenterka telewizyjna Agnieszka Cegielska i aktor Jakub Wesołowski, którzy o projekcie mówili: "Ten konkurs to odrodzenie idei społeczeństwa obywatelskiego; to pokazanie, że w nas, Polakach, drzemie potężny potencjał dobra i działania bezinteresownego."
Założenia i idee konkursu grantowego przedstawili prezes Banku Zachodniego WBK Mateusz Morawiecki i prezes Fundacji Banku Zachodniego WBK Eliza Dzwonkiewicz. Jak stwierdził Mateusz Morawiecki, "nasza ojczyzna zaczyna się tu, blisko, na naszym podwórku".
Po części oficjalnej wystąpił zespół Sound'n'Grace, gorąco powitany przez zgromadzonych gości. Następnie przyszedł czas na rozmowy, wymianę doświadczeń i pomysłów z działaczami z całego kraju.